Breadcrumb

  1. „Santen“ privatumo politika Lietuvai
  2. Slapukų politika

Slapukų politika

Įvadas ir taikymo sritis

„Santen Oy“ (Kelloportinkatu 1 PO Box 33, FI-33101, Suomija) savo veiklą vykdo Suomijoje ir Lietuvoje per savo būstinę Suomijoje.https://www.santen.lt/ „Santen Oy“ yra atsakinga už jūsų duomenų, susijusių su šioje svetainėje naudojamais slapukais, rinkimą ir apdorojimą.  

Šioje politikoje bus paaiškinta, kaip ši Svetainė naudoja slapukus, kad naudotojams suteiktų aiškią ir aktualią informaciją apie tai, kokius pasirinkimus naudotojas turi valdydamas tai, kas nutinka, kai jis lankosi mūsų svetainėje. Politikoje terminas „slapukai“ vartojamas slapukams ir panašioms technologijoms, kurioms taikomas įstatymas, apibūdinti (pvz., vietiniams bendrinamiems objektams, paprastai vadinamiems „flash slapukais“, žiniatinklio švyturėliams arba papildomiems komponentams, įskaitant skaidrius GIF formato elementus). Surinkta informacija yra susijusi su duomenimis, pagal kuriuos būtų galima nustatyti interneto naudotojų ir (arba) lankytojų tapatybę susiejant ir apdorojant ją su kitais trečiųjų šalių saugomais duomenimis (pvz., prie interneto svetainės prisijungusių asmenų naudojamų kompiuterių IP adresais, domenų ir registracijos numeriais). Šie duomenys naudojami ir tvarkomi tik statistikos tikslais.

Šis dokumentas yra neatskiriama ir esminė Privatumo politika dalis ir jame esantis informacinis pranešimas atitinka Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Suomijos duomenų apsaugos įstatymo, El. privatumo direktyvos 2002/58/EB su pakeitimais ir galiojančiomis nuostatomis, ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 2016/679 (toliau – BDAR) ir visų kitų susijusių nacionalinių ir Europos duomenų apsaugos ir duomenų privatumo įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatas, įskaitant atitinkamas Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos (toliau – VDAI) ir Duomenų apsaugos kontrolieriaus tarnybos (toliau – Ombudsmeno („Tietosuojavaltuutetun toimisto“) pateiktas nuomones ir gaires. Todėl rekomenduojame perskaityti ir mūsų Privatumo politiką, kad sužinotumėte daugiau apie „Santen“ bendrąjį įsipareigojimą saugoti duomenis.

Kas yra slapukas

Slapukas yra mažas failas, kurį paprastai sudaro raidės ir skaičiai, atsisiunčiamas į įrenginį, kai naudotojas prisijungia prie svetainės. Po kiekvieno vėlesnio apsilankymo slapukai siunčiami atgal į pradinę svetainę. Slapukai yra naudingi, nes jie pagerina svetainės funkcionalumą ir bendrą našumą bei suteikia naudotojams labiau individualizuotą patirtį. Jie taip pat suteikia įžvalgų apie tai, kaip lankytojai naudojasi mūsų svetaine, ir padeda mums suprasti, kaip lankytojai naudojasi mūsų svetaine ir joje teikiamomis paslaugomis.

Slapukų ir panašių technologijų naudojimas jau kurį laiką yra įprastas, o slapukai ypač svarbūs teikiant daugelį internetinių paslaugų. Todėl įstatymai nedraudžia naudotis tokiomis technologijomis, tačiau jie reikalauja, kad žmonės būtų iš anksto gerai informuoti apie interneto svetainėje įdiegtų slapukų naudojimą ir jiems būtų suteikta galimybė tiesiogiai priimti visus slapukus arba, jei jie to pageidauja, pritaikyti savo slapukų nuostatas.

Skirtingi slapukų tipai

Seanso ir nuolatiniai slapukai

Slapukai gali nustoti galioti naršyklės seanso pabaigoje (seansu laikomas laikotarpis nuo tada, kai naudotojas atidaro naršyklės langą iki tada, kai jis išeina iš naršyklės) arba jie gali būti saugomi ilgesnį laiką.

Seanso slapukai – leidžia svetainėms susieti naudotojo veiksmus naršyklės seanso metu. Jie gali būti naudojami įvairiais tikslais, pvz., prisiminti, ką naudotojas įdėjo į pirkinių krepšelį naršydamas svetainėje. Jie taip pat galėtų būti naudojami saugumui užtikrinti, kai naudotojas naudojasi internetine bankininkyste, arba siekiant palengvinti naudojimąsi internetiniu paštu. Šie seanso slapukai nustoja galioti po naršyklės seanso.

Vadinamųjų seanso slapukų (kurie bet kuriuo atveju nėra nuolat saugomi naudotojo kompiuteryje ir ištrinami automatiškai, kai tik naršyklė išjungiama) naudojimas yra griežtai apribotas iki duomenų (sudarytų iš atsitiktinių serverio sukurtų numerių), identifikuojančių konkretų seansą ir reikalingų saugiai ir efektyviai naršyti svetainėje, perdavimo tikslu. Šioje svetainėje naudojami vadinamieji seanso slapukai naudojami be bet kokių kitų kompiuterinių priemonių, kurie galėtų pakenkti naudotojo naršymo žiniatinklyje privatumui.

Nuolatiniai slapukai yra saugomi naudotojo įrenginyje tarp naršyklės seansų ir leidžia įsiminti naudotojo nuostatas ar veiksmus svetainėje (o kai kuriais atvejais – ir skirtingose svetainėse). Nuolatiniai slapukai gali būti naudojami įvairiais tikslais, įskaitant naudotojų nuostatų ir pasirinkimų prisiminimą naudojantis svetaine.

Pirmosios ir trečiosios šalies slapukai – nepriklausomai nuo to, ar slapukas yra „pirmosios“, ar „trečiosios“ šalies,– nurodo svetainę ar domeną, iš kurių buvo atsiųstas slapukas. Pirmosios šalies slapukai pagal savo esmines nuostatas yra slapukai, kuriuos nustato naudotojo lankoma svetainė – URL lange rodoma svetainė, t. y. „Santen“ nustatyti slapukai https://www.santen.lt/. Trečiųjų šalių slapukai yra slapukai, kuriuos nustato ne tas domenas, kuriame lankosi naudotojas, t. y. slapukai, kuriuos nustato ne https://www.santen.lt/, o, pavyzdžiui, „Google“ ar įmonės ir interneto svetainės. Jei naudotojas apsilanko svetainėje (pvz., .https://www.santen.lt/) ir atskira įmonė nustato slapuką per https://www.santen.lt/, tai yra trečiosios šalies slapukas.

Kaip priimti, valdyti ir ištrinti slapukus

Kai kurie slapukai yra būtini tinkamam šios svetainės veikimui ir nereikalauja naudotojo sutikimo, pvz., tie, kurie užtikrina, kad puslapio turinys būtų įkeliamas greitai ir veiksmingai, paskirstant darbo krūvį daugeliui kompiuterių arba tie, kurie užtikrina veiklos saugumą.

Kiti slapukai taip pat yra pagrįstai būtini arba svarbūs, tačiau jie nėra griežtai būtini ir todėl jiems reikalingas naudotojo sutikimas. Dėl šių slapukų (t. y., našumo ir funkcionalumo, reklamos / taikymo) prašome jūsų sutikimo (naudodami mygtuką „Sutikti su visais slapukais“ mūsų slapukų juostoje arba per mūsų slapukų nustatymus ar jūsų naršyklės slapukų nustatymus) prieš patalpinant juos į jūsų įrenginį.

Jei nenorite duoti sutikimo ar norite bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą dėl bet kokių neesminių slapukų, turėsite pakeisti savo nuostatas slapukų nustatymus arba ištrinti ir užblokuoti ar išjungti slapukus naršyklės nustatymuose. Šie nustatymai paprastai randami interneto naršyklės „parinkčių“ arba „ypatybių“ meniu. Priešingu atveju, jei norite gauti daugiau informacijos, naudokite interneto naršyklės parinktį „Help“ (žinynas) arba spustelėkite vieną iš toliau pateiktų nuorodų ir eikite tiesiai į naršyklės naudotojo vadovą: 

Atkreipkite dėmesį, kad kai kurių ar visų kategorijų slapukų išjungimas ar blokavimas turės įtakos svetainės funkcionalumui ir gali turėti įtakos jūsų prieigai ir patirčiai naudojantis mūsų svetaine ir paslaugomis, kurias galime pasiūlyti. 

Jūsų slapukų nuostatos taikomos tik šiai svetainei, o ne kitoms trečiosioms šalims priklausančioms svetainėms ar kitiems tinklalapiams, kurie gali būti hipersaitais susieti su šia svetaine. Daugiau informacijos apie šių svetainių naudojamus slapukus rasite tų svetainių konkrečiame privatumo pranešime arba slapukų politikoje.

Slapukai, kuriuos naudojame

Naudodamasi savo interneto svetaine, „Santen“ naudoja slapukus paslaugoms teikti, naudotojų patirčiai gerinti, taip pat dėl įvairių priežasčių surinktiems duomenims apibendrinti.

Šie slapukai leidžia mums išskirti jus iš kitų internetinės svetainės naudotojų, o tai padeda mus užtikrinti geresnę jūsų patirtį naršant mūsų internetinę svetainę, taip pat pagerinti mūsų internetinę svetainę.

Mūsų naudojami slapukai yra „techniniai“ ir „analitiniai“ slapukai. Jie leidžia mums atpažinti ir suskaičiuoti lankytojų skaičių bei pamatyti, kaip lankytojai juda svetainėje, kai ja naudojasi. Tai padeda mums pagerinti svetainės veikimą, pvz., užtikrinant, kad naudotojai lengvai rastų tai, ko jiems reikia. Daugiau apie atskirus mūsų naudojamus analitinius slapukus ir kaip juos atpažinti skaitykite toliau pateiktoje lentelėje.

Šioje svetainėje naudojami tokių tipų slapukai, kurie išvardyti toliau pateiktoje lentelėje:

Būtini slapuka

Šie slapukai yra būtini, kad svetainė veiktų, ir negali būti išjungti mūsų sistemose. Paprastai jie nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų užklausai, pvz., privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą arba formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus arba įspėtų apie juos, bet kai kurios svetainės dalys neveiks. Šie slapukai nesaugo jokios asmenį identifikuojančios informacijos.

Slapuko pavadinimas Šaltinis Galiojimo laikas Numatytoji būsena
OptanonAlertBoxClosed santen.lt 13 mėn. Visada aktyvus
OptanonFunctional santen.lt 13 mėn. Visada aktyvus
OptanonNecessary santen.lt 13 mėn. Visada aktyvus
OptanonPerformance santen.lt 13 mėn. Visada aktyvus

Funkciniai slapukai 

Šie slapukai leidžia mūsų svetainei prisiminti jūsų pasirinkimus (pvz., naudotojo vardą, kalbą, nuostatas ar regioną), kad būtų galima teikti labiau suasmenintą internetinę patirtį. Šie slapukai renka informaciją, kuri gali būti anoniminė, bet taip pat gali apimti asmeninę informaciją, kurią atskleidėte. Jei nesutinkate su šiais slapukais, gali būti paveiktas svetainės veikimas ir funkcionalumas, o prieiga prie svetainės turinio gali būti apribota. 

Slapuko pavadinimas Šaltinis Galiojimo laikas Numatytoji būsena
Contrast santen.lt Seansas

IŠJUNGTA / reikalingas naudotojo sutikimas

Polly santen.lt Seansas IŠJUNGTA / reikalingas naudotojo sutikimas
Textsize santen.lt Seansas IŠJUNGTA / reikalingas naudotojo sutikimas

Našumo slapukai 

Šie slapukai renka informaciją apie tai, kaip lankytojai naudojasi svetaine, pavyzdžiui, į kuriuos puslapius lankytojai eina dažniausiai, kiek laiko praleidžia svetainėje ir ar jie gauna klaidų pranešimus iš tinklalapių.  Šie slapukai nerenka jus identifikuojančios informacijos. Visa šių slapukų renkama informacija yra anoniminė ir naudojama tik svetainės veikimui pagerinti.
 
Google Analytics

Šioje svetainėje naudojama „Google Analytics“ – žiniatinklio analizės paslauga, kurią teikia „Google, Inc.“ (toliau – „Google“). Kad padėtų interneto svetainėms analizuoti, kaip jų lankytojai jomis naudojasi, „Google Analytics“, kuri padeda analizuoti, kaip interneto svetainių lankytojai naudoja slapukus – jūsų kompiuteryje saugomus teksto failus. Slapuko surinkta informacija apie tai, kaip naudojate interneto svetainę (įskaitant jūsų IP adresą), bus siunčiama į „Google“ serverius Jungtinėse Valstijose ir ten saugoma. „Google“ šią informaciją naudos, kad įvertintų, kaip naudojamasi šia interneto svetaine, sudarytų interneto svetainės valdytojams skirtas ataskaitas apie interneto svetainėje atliktus veiksmus ir teiktų kitas su veikla interneto svetainėje ir interneto svetainės naudojimu susijusias paslaugas. „Google“ taip pat gali perduoti šią informaciją trečiosioms šalims, kai to reikalauja įstatymai arba kai tokios trečiosios šalys apdoroja informaciją „Google“ vardu. „Google“ nesusies jūsų IP adreso su jokiais kitais „Google“ turimais duomenimis. Galite atsisakyti naudoti slapukus pasirinkdami atitinkamus nustatymus savo naršyklėje. 

Tačiau atkreipkite dėmesį, kad jei tai padarysite, galbūt negalėsite naudotis visomis šios svetainės funkcijomis. Naudodamiesi šia svetaine sutinkate, kad „Google“ tvarkytų duomenis apie jus pirmiau nurodytu būdu ir tikslais. 

Jei reikia daugiau informacijos apie tai, kaip „Google“ apdoroja jūsų duomenis, apsilankykite „Google“ privatumo politikoje.  Jei norite atsisakyti būti stebimi „Google Analytics“ visose svetainėse, apsilankykite https://tools.google.com/dlpage/gaoptout (suderinama su „Chrome“, „Internet Explorer“ 8–11, „Safari“, „Firefox“ ir „Opera“)
 

Slapuko pavadinimas Šaltinis Galiojimo laikas Numatytoji būsena
 _ga  santen.lt  2 metai

IŠJUNGTA / reikalingas naudotojo sutikimas

 _gid  santen.lt  24 val.

IŠJUNGTA / reikalingas naudotojo sutikimas

 _gat  santen.lt  1 min.

IŠJUNGTA / reikalingas naudotojo sutikimas

 _AMP+TOKEN  santen.lt  Nuo 30 sek. iki 1 metų

IŠJUNGTA / reikalingas naudotojo sutikimas

Duomenų platinimas ir saugojimas

Duomenys apie interneto svetainės naudotojus nebus saugomi ilgiau nei nurodyta pirmiau kiekvienam slapuko tipui, išskyrus atvejus, kai reikia patikrinti kompiuterinius nusikaltimus, pažeidžiančius interneto svetainę, laikantis galiojančių įstatymų. Iš žiniatinklio paslaugos gaunama informacija niekada nebus perduodama ar platinama nenurodytiems gavėjams.

Slapukų politikos atnaujinimas

Mūsų svetainės slapukų politika gali būti periodiškai atnaujinama, todėl rekomenduojama susipažinti su šiuo dokumentu kiekvieną kartą, kai prisijungiate prie svetainės, kad būtumėte tinkamai informuoti apie bet kokius slapukų naudojimo atnaujinimus.

Daugiau informacijos apie slapukus 

Norėdami gauti daugiau informacijos apie slapukus, įdiegtus per šią svetainę, galite kreiptis į mūsų Privatumo EMEA biurą adresu: privacy-emea@santen.com

Taip pat galite apsilankyti  www.aboutcookies.org, www.allaboutcookies.org arba https://cookiepedia.co.uk/, kuriuose pateikiama bendra informacija apie slapukus ir išsami informacija apie tai, kaip keisti slapukų nustatymus įvairiose naršyklėse ir kaip ištrinti slapukus iš kompiuterio.

Paskutinį kartą peržiūrėta:

2020 m. rugsėjo 29 d.